Elena7388ask Elena7388ask Matematică a fost răspuns la o lăptărie se vinde lapte într-o lună : fiecare marți 2 l cu 4 lei ,joi 2 l cu 4 lei litru și fiecare sâmbătă 3 l cu 4 lei. cât este totalul.?