Răspuns :
12 / 4 = 3 lei un kg de mere
7 kg = 3*7 = 21 lei
10 kg = 3*10 = 30 lei
:*
7 kg = 3*7 = 21 lei
10 kg = 3*10 = 30 lei
:*
4kg..........12lei
7kg............x
x=7*12/4= 7* b3=21 lei
4kg...........12lei
10kg............y
y=10*12/4= 10*3 =30 lei
7kg............x
x=7*12/4= 7* b3=21 lei
4kg...........12lei
10kg............y
y=10*12/4= 10*3 =30 lei